Szanowni Państwo!

Serdecznie Was witamy na stronie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 86

Sytuacja, w której się Państwo znaleźliście – Wasze dziecko znajduje się w naszej placówce – jest niełatwa, zatem podajemy na stronie informacje, które pomogą Wam się w niej odnaleźć. Niezbędna do tego jest znajomość zarówno regulaminu placówki, jak i wszelkich obowiązujących tu zasad. I dotyczy to zarówno samego postępowania Waszego dziecka, kiedy przebywa u nas, jak i wówczas, kiedy (wciąż będąc naszym wychowankiem) pojawia się w domu rodzinnym, korzystając z przepustki.

Apelujemy do Państwa o ścisłą (a zatem owocną) współpracę z naszą placówką. Dzięki temu dowiecie się Państwo o wszelkich zdarzeniach związanych z pobytem Waszego dziecka w naszej placówce, zasięgniecie porady placówkowego psychologa i pedagoga a także będziecie mieli kontakt z wychowawcami, których wiedza o sytuacji Waszego dziecka siłą rzeczy jest największa. Jeśli będziecie się z nami dzielili swoimi problemami i spostrzeżeniami – łatwiej je będzie rozwiązywać. Największą gwarancją tego jest nasza współpraca, do której gorąco zachęcamy.

W czasie, gdy Państwa dziecko znajduje się w naszej placówce, również istnieje możliwość utrzymywania z nim kontaktu. Kontakt telefoniczny jest możliwy za pomocą telefonu komórkowego, z którego dziecko korzystać może w określonych w regulaminie godzinach, o ile nie zostaje mu to ograniczone w związku z naruszaniem regulaminu placówki, jednak nie dłużej niż dwie godziny w dni szkolne i nie dłużej niż trzy godziny w dni wolne od nauki:

  • w dni powszednie od od 19.00 do 21.00
  • w dni wolne od nauki: od 14.00 do 15.00 oraz od 19.00 do 21.00

Można też kontaktować się z dzieckiem osobiście w niedziele w godz. 10.00 do 15.00, o ile nie koliduje to z planami pracy wychowawczej (np. wycieczka). Najlepiej więc odpowiednio wcześniej skontaktować się telefonicznie z placówką.